KAWA Z KWIATAMI KONOPI (150g)

Cena netto: 47,49 PLN
Cena brutto: 58,41 PLN
VAT: 23%

Kawa mielona

Połączenie brazylijskiej kawy jakości Speciality z wyselekcjonowanymi kwiatami konopi włóknistych odmiany Santhica 70, o wysokiej zawartości CBGA/CBG. 

To wyjątkowa kawa - łagodna i klasyczna w smaku oraz miękka i puszysta w strukturze. Polecana zarówno do espresso jak i kaw mlecznych parzonych metodą tradycyjną, a także w ekspresach przelewowych czy ciśnieniowych.

Swój charakterystyczny, wyczuwalny czekoladowo-orzechowy aromat oraz niską kwasowość zawdzięcza tradycyjnej obróbce ziaren suszonych na słońcu, dzięki czemu wyjątkowa słodycz zawarta w miąższu przedostaje się do środka ziarna.

Sam proces wypalania kawy wykonywany jest tradycyjną metodą rzemieślniczą - w piecu bębnowym pod nadzorem doświadczonego roastera. Ziarna podlegają testowi na każdym etapie produkcji kawy - zarówno przed jak i po wypaleniu. Ziarna są wielokrotnie testowane tradycyjną metodą cuppingu, czyli zaawansowaną i selektywną techniką używaną przez sensoryków, w celu oceny jakości zarówno samego zapachu jak i smaku ziaren kawowca.

Kwiaty konopi dodawane są do ziaren kawy jeszcze przed procesem samego ich mielenia, dzięki czemu kwiaty rozkładają się w kawie równomiernie oraz uwalniany jest ich wyjątkowy aromat. Ze względu na zawartość pełnego spektrum naturalnych kannabinoidów, flawonoidów i terpenoidów, w tym kwasu kannabigerolowego oraz kannabigerolu, kawa z kwiatami konopiwyraźnie pobudza, aktywizuje, zwiększa koncentrację i rozładowuje napięcie nerwowe.

 

Postaw na naturalne pobudzenie i prozdrowotną dawkę kannabinoidów, sięgając po selekcjonowaną konopną kawę najlepszej jakości.

Co wyróżnia kawę z kwiatami konopi?

  • Zawartość naturalnych kannabinoidów, w tym wysoka zawartość CBGA i CBG
  • Gwarancja świeżego zbioru – kwiaty konopi oraz surowe ziarno kawy pochodzą z najświeższych zbiorów
  • Zrównoważony rozwój – ziarna kawy dostarczane są do palarni bezpośrednio od farmera
  • Świeże wypalanie – kawa trafia do naszych klientów najpóźniej do kilku tygodni po jej wypaleniu
  • Wyjątkowy smak – słodki, czysty i pełny smak
  • Selekcjonowane ziarna – dzięki najwyższej jakości selekcjonowanym ziarnom kawę Speciality można pić nawet kilka razy dziennie bez ryzyka bólu brzucha czy wątroby
  • Różnorodność – ziarna naszej kawy pochodzą z Cerrado, czyli ekoregionu Brazylii pokrytego sawanną
  • Najwyższa jakość – jakość Speciality kontrolowana jest na każdym etapie, od sadzonki kawowca aż po filiżankę kawy

 

Kwasowość: niska, owocowa

Nuty smakowe: czekolada, orzechy, karmel

Region: Cerrado (ekoregion Brazylii)

Odmiana: Mundo Novo, Catuai, Bourbon

Wysokość upraw: 900-1250 m n.p.m.

Obróbka: naturalna

 

Kwiaty konopi włóknistych odmiany Santhica

Zawierają pełne spektrum naturalnych kannabinoidów, flawonoidów i terpenoidów, w tym kwas kannabigerolowy (CBGA) oraz kannabigerol (CBG). Kannabigerol znany jest ze swoich wyjątkowych właściwości – aktywizuje i pobudza do działania, zwiększa koncentrację, rozładowuje napięcie nerwowe oraz charakteryzuje się wyraźnym działaniem przeciwbólowym. Kannabinoid CBG jako jedyny znacząco pobudza rozwój kości i mózgu, a także stymuluje neurogenezę, co oznacza, że przyczynia się do powstawania nowych komórek nerwowych.

Produkty Aurati Hemp pochodzą z prawdziwych farm, gdzie konopie uprawiane są z najwyższą starannością, poszanowaniem surowca oraz bez użycia jakichkolwiek sztucznych środków ochrony roślin. Wolna od zanieczyszczeń, żyzna gleba klasy I, a także ręczna obróbka surowca gwarantują najwyższą jakość produktu końcowego. W kategorii produktów spożywczych z konopi włóknistych znajdziesz przede wszystkim nasiona łuskane i niełuskane, oleje tłoczone na zimno, mieszanki herbat ziołowych i owocowych, kawę oraz mąkę. 

 

Kawa jakości Speciality z regionu Cerrado

Ekoregion Cerrado, położony w południowo-zachodnim Minas Gerais (Brazylia), znany jest z jednorodnego klimatu i stałej wysokości nad poziomem morza. Warunki te pozwalają idealnie oszacować dokładny moment zbioru, co wyraźnie przekłada się na najwyższą a przede wszystkim stałą jakość kawy Speciality.

 

Składniki:

Kawa mielona arabica, konopie włókniste (Cannabis sativa L., Santhica 70).

 

Zalecenia:

Po otwarciu przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Optymalny czas zaparzania metodą tradycyjną wynosi 5 minut. Po zalaniu kawy wodą, nie mieszaj!

 

Sposób użycia:

Do parzenia metodą tradycyjną, jak i w ekspresach ciśnieniowych czy przelewowych.

>